Poradniki Jacek Opalski  

Herbata z konopii dlaczego warto pić? Właściwości sklep

Herbata z konopi to prawdziwy hit i jeden z najzdrowszych napojów jaki możemy sobie zaserwować. To bogactwo witamin, przeciwutleniaczy oraz składników odżywczych, które wpływają korzystnie na nasze ciało i umysł. Herbata z konopi może stać się remedium na wiele dolegliwości, od stresu po poranne mdłości. Oto 7 powodów dla których warto sięgnąć po ten interesujący napój.

1. Herbata z konopi jako eliminator chronicznego bólu

Jednym z głównych powodów coraz większej popularności tego napoju są jego właściwości przeciwbólowe. Składniki aktywne konopi uśmierzające ból wchłaniają się poprzez wątrobę i przewód pokarmowy, aby w przeciągu 30-90 minut zacząć oddziaływać na nasze receptory bólowe. Efekt ten może trwać od 4 do nawet 8 godzin a szczyt następuje zazwyczaj po około 2 – 3 godzin od wypicia napoju. Herbata z konopi jest więc idealna dla osób borykających się z przewlekłym bólem towarzyszącym nowotworom, AIDS, MS czy też reumatoidalnemu zapaleniu stawów. Najlepsze efekty i maksymalne wchłanianie drogocennego kannabinoidu można osiągnąć dzięki piciu napoju na czczo.

2. Herbata z konopi niezastąpiona przy depresji i stanach lękowych

Konopie zawarte w herbacie obok działania przeciwbólowego wykazują również istotny wpływ na ochronę nerwów odgrywających istotną rolę w regulowaniu stanów emocjonalnych. Mają one również działanie silnie przeciwzapalne dlatego w znacznym stopniu mogą przeciwdziałać wszelkim obrzękom występującym w obrębie mózgu. Zmiany te są z kolei uważane za jedną z głównych przyczyn występowania depresji i stanów lekowych. Oznacza to, że picie tego rodzaju napojów łagodzi stres i pozwala walczyć z objawami depresji. Herbata z konopi relaksuje i uspokaja oraz pomaga pozbyć się uczucia ciągłego napięcia, które jest niezwykle poważnym objawem depresji.

3. Herbata z konopi jako wspomagacz funkcji płuc

Wbrew powszechnej opinii, jakoby konopie niszczyły płuca, napój z zawartością tej rośliny świetnie wpływa na ich kondycję i prawidłowe funkcjonowanie. Konopie rozciągają pęcherzyki płucne zmniejszając przy tym opór dróg oddechowych oraz wspierając przepływ powietrza. Są one dużo lepszą alternatywą niż niszczący dym tytoniowy, który niezwykle destrukcyjnie wpływa na funkcjonowanie płuc.

4. Herbata z konopi wsparciem w funkcjonowaniu serca

Według najnowszych badań kannabinoidy zawarte w konopiach znacząco obniżają ciśnienie naszej krwi oraz poprawiają krążenie. Dzieje się tak, ponieważ substancje czynne zawarte w roślinie są w stanie otwierać naczynia krwionośne, co w znacznym stopniu może przeciwdziałać chorobom krążenia oraz współwystępujących z nimi atakom serca.

5. Herbata z konopi jako ulga przy nudnościach

Mowa tu oczywiście o nudnościach i wymiotach występujących przy wielu poważnych chorobach praz chemioterapii. Herbata z konopi łagodzi napady nudności nie podrażniając przy tym ścian żołądka. Dodatkowo wspomaga apetyt, co może pomóc w przeciwdziałaniu niechcianej utracie wagi związanej z częstymi wymiotami.

6. Herbata z konopi jako ulga w problemach trawiennych

Napój ten to również zbawienie dla osób borykających się z chorobami układu trawiennego, takimi jak zespół nadwrażliwości jelita grubego oraz choroba Leśniewskiego-Crohna. Dzięki składnikom aktywnym zawartym w konopiach jest na w stanie łagodzić skurcze, biegunki oraz zaparcia, które są nieodzownymi objawami tych schorzeń. Kannabinoidy przedostające się bezpośrednio do jelit i żołądka łagodzą ból i skurcze nie podrażniając tych narządów.

7. Herbata z konopi w profilaktyce Alzheimera

Z najnowszych badań wynika jasno również fakt, że herbata z konopi może zapobiegać występowaniu choroby Alzheimera. Małe dawki THC zawarte w napoju znacząco spowalniają produkcję białek z grupy beta-amyloidowych, których występowanie jest głównym objawem występowania tej choroby. Dodatkowo działają one ochronnie na włókna nerwowe naszego mózgu