News CBD Jacek Opalski  

Lewica ma zamiar ogrzać się przy marihuanie. Nie chce jednak się oparzyć

Zespół parlamentarny do spraw legalizacji marihuany właśnie udowodnił, że jest farsą. Został on zdominowany przez przedstawicieli Lewicy i nie zrobił nawet jednego kroku naprzód. Bo też w jakim celu miały go właściwie robić?

Ustawa o marihuanie jest od dawna

Stowarzyszenie o nazwie Wolne Konopie o zmianie samej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest w pełni gotowy i to od miesięcy. Mowa w ustawie tej między innymi o systemie monitorowania przetworów ziela i żywicy z konopi niedopuszczonych do obrotu w medycznych celach. Autorzy tego projektu chcą uzyskać zniesienie kar za uprawę oraz także posiadanie niewielkiej ilości marihuany na swój własny użytek. Miałoby być dozwolone posiadanie do trzydziestu gram suszu oraz także hodowla do czterech krzaków w domu.

Jako czyny o naprawdę znikomej szkodliwości społecznej, przewidywane w stanie prawnym obecnym kary pozbawienia wolności są nieskuteczne, niecelowe oraz obciążają niepotrzebnie wymiar sprawiedliwości czy też organy ścigania.

Jeszcze w miesiącu lutym stowarzyszenie to rozkręcało akcję zbierania podpisów pod tym projektem. Zbiórki podpisów miały trwać od maja do sierpnia. Plany te jednak wywróciła do góry nogami panująca wciąż pandemia koronawirusa.

Lewicy brakuje zdecydowanego politycznego paliwa

Samego czasu na zainteresowania się tymże projektem zespół parlamentarny do spraw legalizacji marihuany miał naprawdę aż ponadto. Posiedzenie inauguracyjne, które było zorganizowane na początku stycznia było wręcz świetną okazją, aby podjąć temat tego pomysłu. Co więcej w planach także było samo zgłaszanie postulatów oraz także ustalenie harmonogramu wszelkich przyszłych prac. I w zasadzie także skończyło się zupełnie na niczym. Możemy śmiało stwierdzić, że mogło być całkiem inaczej. Jak widać na powyższym zabrakło chęci. Niestety. Wciąż to samo i cały czas ustawy związane z marihuaną stoją w miejscu. Ktoś musi się za to porządnie wziąć. W innym wypadku nigdy nic nie ruszy naprzód.

Więcej wiedzy znajdziesz na: Cbdolejki.com.pl